Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

PROTOKÓŁ

 posiedzenia Komisji Artystycznej 34. Konkursu Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych DRUZBACKA, który odbył się 

w Podegrodziu w dniach 12–15 maja 2016 r.

DRUZBACKA’ 2016 - jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego i zespołowego), popisu drużbów weselnych. Impreza kiedyś „wędrująca” - od 1998 roku organizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, cieszy się dużym powodzeniem. Dzięki wspólnym spotkaniom i wzajemnej, „pozytywnej”    rywalizacji uczestników poziom muzyczny od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy na XXXIV Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych  "DRUZBACKA", które odbędą się w sali GOK w Podegrodziu w dniach 12-15 maja 2016r. Szczegóły na plakacie .

Szczegółowy program występów do pobrania z tego linku .

GOK Podegrodzie serdecznie zaprasza do udziału w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2016.
 
Do pobrania:
 
 

Zdjęcia z kolejnych dni realizacji nagrań do filmu o o. Papczyńskim.

Jedna z warszawskich ekip filmowych realizuje w Nowym Sączu i Podegrodziu zdjęcia do paradokumentalnego filmu o Stanisławie Papczyńskim, zakonniku pochodzącym z Podegrodzia, który tego roku ma zostać kanonizowanym, czyli zaliczonym w poczet świętych Kościoła Katolickiego.

Film reżyseruje Agnieszka Dzieduszycka - Manikowska wraz z Tomaszem Pieknikiem. Postać młodego Stanisława Papczyńskiego odtwarza Ignacy Martusewicz z Warszawy.

Na planie statystowało w strojach z XVII wieku ponad dwudziestu mieszkańców z gminy Podegrodzie oraz członkowie Zespołu Regionalnego Podegrodzie. Jednym z nich był Krzysztof Bodziony, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.