Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Podegrodzcy Chłopcy, jako Grupa Kolędnicza z „Gwiazdą” z Podegrodzia wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Grup Kolędniczych, który odbył się w dniach  9-11 lutego 2017 r. w ramach 45. Góralskiego Karnawału w Bukowinie Tatrzańskiej. Tam wywalczyli sobie I miejsce wraz ze Złotą Rozetą Góralską. 

Złote Serce Żywieckie  dla Podegrodzkich Chłopców

Festiwal Folkloru Górali Polskich odbywa się w Żywcu od 1970 roku. Jest to największe spotkanie polskich górali; zespołów, kapel, śpiewaków, instrumentalistów, twórców sztuki ludowej, specjalistów folklorystów i kochającej góralski folklor publiczności. Festiwal ma na celu kultywowanie i upowszechnianie bogactwa kultury ludowej wszystkich górskich grup etnicznych oraz grup i enklaw tworzących i działających na terenie gór i terenach podgórskich. Jest przeglądem zespołów i solistów prezentujących najcenniejsze i autentyczne wartości w śpiewie, muzyce, tańcach, obrzędach i zwyczajach ludowych.

W dniach 24 – 26 czerwca 2016r.odbył się w Kazimierzu Dolnym 50 jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Na festiwalu spotykają się najlepsi śpiewacy ludowi, instrumentaliści, kapele z całej Polski.