Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Święto Matki Boskiej Zielnej

Przy bramie tłoczą się kościelnej
Zboża i wystrojone kwiaty
Bo święto Matki Boskiej Zielnej
Czyli słoneczne święto lata

W polskiej tradycji ludowej, Matka Boska, patronka dnia 15 sierpnia, czczona jest także jako patronka ziemi będącej w najbujniejszym rozkwicie, patronka ziół, kwiatów, owoców i zbóż. Dlatego właśnie nazywana bywa Zielną.

Wycieczka do ZOO w Krakowie

28.07.2016r. w GOK odbył się piknik dla dzieci i rodziców. Stał się on doskonałą okazją do wspólnej zabawy, rekreacji sportowej i spotkań towarzyskich dla całej społeczności. Licznie przybyli goście dzięki zaangażowaniu Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Podegrodziu mogli skorzystać z programu pikniku, na który składały się:

27 lipca 2016 r. dzieci i młodzież z filii Podrzecze i Naszacowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury pojechały w Podegrodziu na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

12 czerwca 2016r. na stadionie w Naszacowicach odbył się piknik rodzinny. Stał się on doskonałą okazją do wspólnej zabawy, rekreacji sportowej i spotkań towarzyskich dla całej społeczności. Licznie przybyli goście dzięki zaangażowaniu Świetlicy w Naszacowicach oraz Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Podegrodziu mogli skorzystać z programu pikniku, na który składały się:

Zdjęcia z wycieczki pieszej na Łazyoraz zabaw na wolnym powietrzu, które odbyły sie w ramach "Wakacji z GOK-iem".

Wakacje z GOK-iem, które Świetlica w Podrzeczu oraz Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu zorganizowały, mają za zadanie uatrakcyjnić i zagospodarować czas wolny, integracje dzieciom i młodzieży z różnych miejscowości z gminy Podegrodzie.

Wakacje z GOK-iem, które Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu oraz Świetlica w Naszacowicach zorganizowały, mają za zadanie uatrakcyjnić i zagospodarować czas wolny, integracje dzieciom i młodzieży z różnych miejscowości z gminy Podegrodzie.

Dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem, dnia 6 sierpnia 2015r. na boisku sportowym w Naszacowicach odbyły się zajęcia świetlicowe oraz zabawy sportowe na wolnym powietrzu dla dzieci i młodzieży. W zabawie wzięło udział około 100 uczestników z Podegrodzia, Rogów, Naszacowic, Porzecza, Stadeł i Mokrej Wsi.

Po przybyciu do Naszacowic, przewidziano spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej z Naszacowic, który w krótkiej prezentacji przedstawił młodzieży zagrożenia wynikające podczas pożaru itp. Strażacy przedstawili sposoby ewakuacji podczas pożaru, pokazali różne typy gaśnic i inny sprzęt gaśniczy, a także sposoby ich wykorzystywania. Dzieci i młodzież dowiedzieli się, na co należy zwracać szczególną uwagę podczas pożaru. Jakich znaków ostrzegawczych i informacyjnych szukać, jak się zachować w pobliżu ognia, a także w przypadku zadymienia obiektów. Ochotnicza Straż Pożarna w Naszacowicach chętnie okazała nam pomoc podczas imprezy.

Pogoda dopisała, humory także a i program zajęć był atrakcyjny. W ramach czasu wolnego uczestnicy wspaniale bawiły się korzystając z różnych gier i zabaw w plenerze, zawodów na placu sportowym oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy. Dzięki sponsorom każdy uczestnik otrzymał coś do picia.

Zmęczeni, ale i zadowoleni wrócili do swoich domów.

W dniu 04.05.2015r. został zorganizowany „Dzień Strażaka”. Organizatorami była Świetlica Naszacowice oraz Ochotnicza Straż Pożarna Naszacowice. Strażacy przygotowali interesujący pokaz, dający uczestnikom wiele wrażeń. Dzięki Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury Krzysztofowi Bodzionemu przygotowano ognisko wraz z poczęstunkiem.

Międzynarodowy Dzień Ziemi obchodzony jest na świecie od 1970 roku, a od 1990 roku również w Polsce, zawsze 22 kwietnia - w dzień równonocy wiosennej na Półkuli Północnej i równonocy jesiennej na Półkuli Południowej. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Tego roku Świetlica Naszacowice zorganizowała Dzień Ziemi, który odbył się 22.04.2015r w świetlicy, na który zostały zaproszone całe rodziny. Dzieci uzyskały wiedzę na temat ekologii. Uczestnicy zostali podzieleni na 5 grup, które miały za zadanie wykonanie plakatu na wybrane tematy związane z Dniem Ziemi. Dzięki Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu uzyskaliśmy upominki i poczęstunek dla uczestników.