Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dnia 20.07.2017r. Filia GOK Brzezna-Litacz zorganizowała dla młodzieży uczestniczącej na zajęcia świetlicowe wycieczkę do Krynicy-Zdroju na Górę Parkową, Muzeum Zabawek oraz Pijalni Głównej. Muszyna: Ogród Biblijny i Sensoryczny. 

Spotkanie z Nikiforem na krynickim deptaku

Muzeum zabawek, spacer po Krynicy z przewodnikiem i wizyta w ogrodach sensorycznych w Muszynie to tylko część wakacyjnych atrakcjiprzygotowanych dla dzieci i młodzieży z filii GOK Brzezna-Litacz. Młodzi uczestniczący w zajęciach świetlicowych wybrali się wraz opiekunami na wycieczkę do Krynicy –Zdroju oraz Muszyny.

Pierwsze w programie było miejsce, w którym dzieci ze zdumieniem i radością „odkrywają” zabawki rodziców i dziadków. Dorośli natomiast przenoszą się w świat zapomnianych dziecięcych fantazji. Mowa oczywiście o muzeum Zabawek w Krynicy Zdroju.

Niezapomniane wrażenia przyniósł także spacer z przewodnikiem. Młodzież dowiedziała się wiele ciekawostek na temat uzdrowiska, a także poznała historie postaci, które na stałe zapisały się w historii Krynicy.

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania było spotkanie z postacią Nikifora.Mowa oczywiście o pomnikuprzedstawiającymsiedzącego z pędzlem w dłoni Nikifora,
w towarzystwie psa.

Sławę swą Krynica Zdrój zawdzięcza znakomitym wodom leczniczym dlatego też podczas wizyty w tym malowniczym miejscu nie mogło zabraknąć zwiedzania Pijalni Głównej i degustacji wód mineralnych.

Wiele wrażeń dostarczyła również jazda kolejką na Górę Parkową. Na jej szczycie młodzi mieli czas na odpoczynek, obiad i zakupienie pamiątek.

Kolejnym punktem programu była wizyta w Ogrodach Sensorycznych oraz Ogrodzie Biblijnym w położonej nieopodal Muszynie.

- Wszystkie te atrakcje sprawiły, że uczestnicy wrócili z wycieczki zmęczeni jednak pełni wrażeń, bogatsi o nową wiedzę i doświadczenia – podkreśla Rachela Mordarska z Filii GOK Brzezna Litacz – Szczególne podziękowania należą się wszystkim mamom, które pomagały w opiece nad uczestnikami wycieczki. Bardzo dziękuję wójt gminy Podegrodzie pani Małgorzacie Gromali za sfinansowanie wycieczki oraz Krzysztofowi Bodzionemu dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodzie.