Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

27 lipca 2016 r. dzieci i młodzież z filii Podrzecze i Naszacowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury pojechały w Podegrodziu na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

Dzieci mogły nie tylko z bliska oglądać wozy strażackie i sprzęt pożarniczy, wysłuchały również opowieści o trudnej i niebezpiecznej pracy strażaka i akcjach ratowniczo – gaśniczych. Uczestnicy mieli możliwość wcielić się chociaż przez chwilę w rolę dzielnego strażaka, próbując wykonać kilka ćwiczeń.  Dzieci dowiedziały się także, w jakich okolicznościach można wezwać Straż Pożarną i że strażacy nie tylko gaszą pożary, ale również są wzywani do wypadków samochodowych lub ratują zwierzęta.  Utrwalony też został numer alarmowy – 998, który każde dziecko znać powinno. Każdy uczestnik wycieczki otrzymał certyfikat „Dzielnego Małego Strażaka”.

Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, którzy umożliwili  naszym podopiecznym poznanie zawodu strażaka z bliska, tak miłe przyjęcie, oraz za zaprezentowanie sprzętu i wozów strażackich.