Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Protokół posiedzenia Komisji Artystycznej

XIV konkursu gwary lachowskiej

„Lachoskie Godonie”

Podegrodzie, dnia 12 grudnia 2015 r.

Komisja w składzie:

1)      Artur Czesak – językoznawca ,

2)      Benedykt Kafel – etnograf

3)      Zenon Szewczyk – językoznawca,

po wysłuchaniu, obejrzeniu i gruntownym omówieniu 33 występów konkursowych dzieci, młodzieży
i dorosłych postanowiła przyznać następujące miejsca:

Kategoria dzieci (do lat 13)

1) I miejsce i nagrodę rzeczową otrzymuje:

–  Chochorowski Dawid ( SP Rogi),

2) II miejsce i nagrodę rzeczową otrzymuje:

– Rembiarz Krzysztof (Świetlica GOK Kamionka Wielka),

3) trzy równorzędne III miejsca i nagrody rzeczowe otrzymują:

- Kotas Kinga (SP Rogi)

- Ogorzały Katarzyna (SP Rogi)

- Mółka Filip (GOK Kamionka Wielka)

4) pięć równorzędnych wyróżnień i nagrody rzeczowe otrzymują:

- Olchawa Izabela (SP Rogi)

- Szczesiak Gabriela (SP Nr.2 Przyszowa)

- Gołąb Bartłomiej ( SP Rdziostów)

- Poremba Ewa (GOK Kamionka Wielka)

- Liber Krzysztof (SP Rogi)

5) sześć równorzędnych dyplomów za udział i nagrody rzeczowe otrzymują:

- Podolak Anna (Świetlica GOK Brzezna –Litacz)

- Poparda Sylwia (SP Rogi)

- Tokarczyk Aurelia (SP Rogi)

- Kruczek Faustyna (GOK Kamionka Wielka)

- Górka Julia (GOK Kamionka Wielka)

- Mróz Katarzyna (Klęczany)

Kategoria młodzieżowa (14–20 lat)

1) dwa równorzędne I miejsca i nagrody rzeczowe otrzymują:

- Szabla Grzegorz (ZSP-Gimnazjalne Podegrodzie)

-Basta Kamil (Kadcza)

2) dwa równorzędne II miejsca i nagrody rzeczowe otrzymują:

- Wojnarowski Jan (ZSP-Gimnazjalne Podegrodzie)

- Hejmej Grzegorz (ZSP-Gimnazjalne Podegrodzie)

3) III miejsce i nagrodę rzeczową otrzymuje:

- Siedlarz Jakub (GOK Kamionka Wielka)

4) wyróżnienie i nagrodę rzeczową otrzymuje:

- Kiełbasa Adrian (GOK Kamionka Wielka)

5) dyplom za udział i nagrodę rzeczową otrzymuje:

- Jurkowski Jerzy (ZSP-Gimnazjalne Podegrodzie)

Kategoria dorosłych (21 - ...)

1) I miejsce i nagrodę w kwocie 150zł otrzymuje:

- Potoniec  Antoni (Olszana)

2) dwa równorzędne II miejsce i nagrody w kwocie 100zł otrzymują:

- Maciuszek Zofia (Stadła)

- Wilczyńska Krystyna ( Łukowica)

3) III miejsce i nagrodę w kwocie 100zł otrzymuje:

- Rola Dawid (GOK Kamionka Wielka)

4) sześć równorzędnych wyróżnień otrzymują:

– Lorek Jan (Łukowica)

- Babik Antoni (Gostwica)

- Olszak Jerzy (Mokra Wieś)

- Michalik Damian (GOK Kamionka Wielka)

- Latko Rozalia (Klęczany)

- Kasieczka Rafał (Klęczany)

Komisja Artystyczna wyraża wdzięczność Prezesowi Stowarzyszenia Lachów Podegrodzkich oraz Dyrektorowi Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu Panu Krzysztofowi Bodzionemu  za przygotowanie i sprawne przeprowadzenie cennej dla kultury regionu imprezy. Nagrody rzeczowe ufundowało Stowarzyszenie Lachów Podegrodzkich oraz  nagrody finansowe Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu.

Na tym protokół zakończono.