Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Wakacje z GOK-iem, które Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu oraz Świetlica w Naszacowicach zorganizowały, mają za zadanie uatrakcyjnić i zagospodarować czas wolny, integracje dzieciom i młodzieży z różnych miejscowości z gminy Podegrodzie.

Dzień, na który dzieci czekały z utęsknieniem, dnia 6 sierpnia 2015r. na boisku sportowym w Naszacowicach odbyły się zajęcia świetlicowe oraz zabawy sportowe na wolnym powietrzu dla dzieci i młodzieży. W zabawie wzięło udział około 100 uczestników z Podegrodzia, Rogów, Naszacowic, Porzecza, Stadeł i Mokrej Wsi.

Po przybyciu do Naszacowic, przewidziano spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej z Naszacowic, który w krótkiej prezentacji przedstawił młodzieży zagrożenia wynikające podczas pożaru itp. Strażacy przedstawili sposoby ewakuacji podczas pożaru, pokazali różne typy gaśnic i inny sprzęt gaśniczy, a także sposoby ich wykorzystywania. Dzieci i młodzież dowiedzieli się na co należy zwracać szczególną uwagę podczas pożaru. Jakich znaków ostrzegawczych i informacyjnych szukać, jak się zachować w pobliżu ognia, a także w przypadku zadymienia obiektów. Ochotnicza Straż Pożarna w Naszacowicach chętnie okazała nam pomoc podczas imprezy.

Pogoda dopisała, humory także a i program zajęć był atrakcyjny. W ramach czasu wolnego uczestnicy wspaniale bawiły się korzystając z różnych gier i zabaw w plenerze, zawodów na placu sportowym oraz wspólne ognisko i pieczenie kiełbasy. Dzięki sponsorom każdy uczestnik otrzymał coś do picia.

Zmęczeni ale i zadowoleni wrócili do swoich domów.