Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Jubileusz Kapłaństwa ks. Prowincjała

Z radością uczestniczyliśmy w uroczystości 40 –lecia kapłaństwa naszego rodaka ks. prowincjała Władysława Pasiuta. Z tej okazji dzieci i młodzież z Filii GOK Brzezna- Litacz pod kierunkiem Racheli Mordarskiej, przygotowała program artystyczny  na ludowo.

Uroczystości rozpoczęła msza święta odprawiona w Kościele na  Strzygańcu. Następnie zaproszeni goście udali się do remizy OSP Brzezna-Litacz gdzie obejrzeli występy młodych wykonawców z Filli GOK . Młodzież zaprezentowała wiązankę ludowych piosenek granych na dawnych instrumentach. Opowiadali również jak to dawniej na wsi było. Za swoje występy zostali nagrodzeni gromkimi brawami i słodyczami.

-Serdecznie dziękuję Filii Gminnego Ośrodka Kultury w Brzeznej-Litaczu za kultywowanie pieśni, tańca i muzyki regionalnej. Cieszę się, że młodzi ludzie podtrzymują zwyczaje i tradycje ludowe Lachów Podegrodzkich. – podkreślił ks. Władysław Pasiut.

Nie zabrakło oczywiście życzeń dla szanownego Jubilata, który poprzez swoją pracę kapłańską pozostawił niezatarte ślady w naszym środowisku i jesteśmy mu za to bardzo wdzięczni.

Na kolejne lata posługi kapłańskiej ks. Władysław Pasiut otrzymał życzenia:

„Byś nadal podążał z ufnością i nadzieją za Panem.

Niech Matka Boża Saletyńska otacza Cię

swoją matczyną opieką i miłością.

A wszystko co robisz, czyń z młodzieńczą pasją.

Ciesz się światem i spotkanymi ludźmi,

a Twoje serce niech przepełnia radość.

Pielęgnuj w sobie uśmiech.

Nie zatrać nigdy Swojego poczucia humoru.”