Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

 20 lipca 2015 r.

Hej góry nasze góry!

Miłym akcentem dla dzieci i młodzieży z Brzeznej-Litacza i okolic była zorganizowana przez Filię GOK Brzezna-Litacz wycieczka do Zakopanego. Było to możliwe dzięki finansowemu wsparcia Urzędu Gminy w Podegrodziu i Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

Tym razem młodzi mieli okazję zwiedzić stolicę polskich gór – Zakopane. Wakacyjne wyjazdy dla młodzieży z Filli GOK Brzezna-Litacz to już tradycja. W latach ubiegłych tego typu wyjazdy odbywały się do Kopalni Soli w Wieliczce czy też krakowskiego ZOO.

W kierunku Zakopanego wycieczka wyruszyła w godzinach przedpołudniowych. W autokarze jak zwykle było gwarno i wesoło. W radosny nastrój uczestników wprowadzali także młodzi muzykanci z Filii GOK, którzy w podróż zabrali ze sobą instrumenty, umilając podróż śpiewem i grą. Nad bezpieczeństwem uczestników wycieczki czuwała pani Rachela Mordarska z Filii GOK i mamy, które towarzyszyły swoim pociechom.

Około południa wycieczka dotarła wreszcie do celu. Zakopane – malowniczo położone u podnóża Tatr jest centrum turystyki i sportów zimowych. Może poszczycić się własnym, charakterystycznym stylem drewnianego budownictwa, mebli i sztuki dekoracyjnej. Jest także bazą do wypraw w Tatry, miejsc tak pięknych, że napisano o nich liczne poematy i komponowano symfonie: Morskie Oko, Czarny Staw, Dolina Chochołowska i Kościeliska, Rysy, Giewont, Czerwone Wierchy i Roztoka. Flora Tatr jest bardzo urozmaicona - wiosną łąki podtatrzańskie i wspaniałe doliny pokrywają się dywanami fioletowych krokusów. Można tam spotkać niedźwiedzia brunatnego, rysia, borsuka, świstaka,a także kozicę wysokogórską.

Zwiedzanie rozpoczęło się od spaceru najbardziej znaną ulicą Zakopanego – Krupówkami. Stąd już bardzo blisko do stacji kolejki na Gubałowkę, która była następnym celem wycieczki. Dopisała piękną pogoda, a ze szczytu roztaczał się zachwycający widok na Tatry.  

Ostatnim punktem wyjazdu była wizyta w wesołym miasteczku gdzie każdy wybrał dla siebie jakąś atrakcje. Wszyscy zmęczeni ale bardzo zadowoleni wrócili do domu w późnych godzinach popołudniowych.