Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

ork1

 

Od stycznia 2005r, w Długołęce-Świerkli działa Orkiestra Dęta. Jej założycielem był ks. Krzysztof Bajorek. Stworzył grupę muzyków, która zaczęła spotykać się na próbach w salce katechetycznej przy kościele parafialnym. Batutę nad orkiestrą przejął Jarosław Kuśnierz.

ork2

Z biegiem czasu poczyniono starania o otwarcie grupy muzycznej dla dzieci. Zajęcia te są bezpłatne, a dzięki pomocy i poparciu dyrektora GOK, Krzysztofa Bodzionego nakłady związane z nauką pokrywa Powiatowy Dom Kultury. Początkowo członkowie zespołu grali na własnych instrumentach, a dzieci uczące się grać ćwiczyły na pożyczonych. ork3Z biegiem lat, przy wsparciu finansowym Urzędu Gminy, parafian oraz miejscowych sponsorów zakupiono brakujące instrumenty i  najpotrzebniejsze materiały muzyczne.

Od początku swej działalności Orkiestra Dęta uświetniała wszelkie uroczystości kościelne, strażackie, szkolne oraz dawała koncerty na wiejskich festynach organizowanych przez GOK. Obecnie Orkiestra Dęta liczy 35 członków,  a 12 dzieci korzysta z bezpłatnej nauki na instrumentach. Mamy nadzieję że Orkiestra nadal będzie rozwijała swoją działalność i uświetniała wszelkie uroczystości. Obecnie orkiestra działa pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu, kierownikiem orkiestry jest pan Andrzej Hebda, a kierownikiem artystycznym Jarosław Kuśnierz.