Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Dnia 14 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu odbyła się długo wyczekiwana promocja płyty Podegrodzkich Chłopców ,,Wiara ojców wśród Lachów nie zginie…” . Tego dnia publiczność nie kryła wzruszenia i śpiewała wraz z Podegrodzkimi Chłopcami znane pieśni religijne.

W sali widowiskowej zgromadziły się  tłumy mieszkańców i gości, sympatyków grupy Podegrodzcy Chłopcy. Stroje ludowe, w których zawsze występują zostały zamienione na garnitury. Zachowali jednak jeden element ludowy – cioski. Na scenie zaprezentowały się także Podegrodzkie Dziopy które wystąpiły gościnnie na płycie grupy, również zamieniły tradycyjny strój na czarne sukienki i czerwone korale.

W ramach projektu ,,Dokumentacja,archiwizacja i upowszechnianie kultury ludowej Lachów Podegrodzkich”w tym dniu odbyła się również promocja śpiewnika ,, Pieśni Ludowe Lachów Podegrodzkich-Jak jo se zaśpiywom...'' na scenie GOK zaprezentowali się śpiewacy ludowi Dawid Ciągło, Artur Migacz oraz Podegrodzkie Dziopy. Został też wyświetlony film ze śpiewakami ludowymi już nieżyjącymi, którzy byli inspiracją do napisania śpiewnika.