Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

DRUZBACKA’ 2016 - jest przeglądem dorobku ludowego muzykowania, śpiewu (solowego i zespołowego), popisu drużbów weselnych. Impreza kiedyś „wędrująca” - od 1998 roku organizowana w Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu, cieszy się dużym powodzeniem. Dzięki wspólnym spotkaniom i wzajemnej, „pozytywnej”    rywalizacji uczestników poziom muzyczny od kilku lat utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie.

Zapraszamy na XXXIV Konkurs Muzyk, Instrumentalistów, Śpiewaków Ludowych i Drużbów Weselnych  "DRUZBACKA", które odbędą się w sali GOK w Podegrodziu w dniach 12-15 maja 2016r. Szczegóły na plakacie .

Szczegółowy program występów do pobrania z tego linku .

GOK Podegrodzie serdecznie zaprasza do udziału w Przeglądzie Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie, który odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia 2016.
 
Do pobrania:
 
 

Zdjęcia z kolejnych dni realizacji nagrań do filmu o o. Papczyńskim.

Jedna z warszawskich ekip filmowych realizuje w Nowym Sączu i Podegrodziu zdjęcia do paradokumentalnego filmu o Stanisławie Papczyńskim, zakonniku pochodzącym z Podegrodzia, który tego roku ma zostać kanonizowanym, czyli zaliczonym w poczet świętych Kościoła Katolickiego.

Film reżyseruje Agnieszka Dzieduszycka - Manikowska wraz z Tomaszem Pieknikiem. Postać młodego Stanisława Papczyńskiego odtwarza Ignacy Martusewicz z Warszawy.

Na planie statystowało w strojach z XVII wieku ponad dwudziestu mieszkańców z gminy Podegrodzie oraz członkowie Zespołu Regionalnego Podegrodzie. Jednym z nich był Krzysztof Bodziony, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

"PASTUSZKOWE  KOLĘDOWANIE” – Ogólnopolskie Spotkania Dziecięcych
i Młodzieżowych Grup Kolędniczych 30-31 styczeń 2016

„Pastuszkowe Kolędowanie” odbywa się w GOK Podegrodzie od dziewiętnastu lat. W tym roku wzięło w nich udział 20 dziecięcych i 11 młodzieżowych grup kolędniczych z województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego. Celem konkursu było ukazanie zwyczajów i obrzędów bożonarodzeniowych, jako ważnego elementu tradycyjnej kultury narodowej oraz kultywowanie tradycji kolędowania i jej upowszechnianie w środowisku dzieci. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy w postaci haftowanych „Podegrodzkich Serc”. W zgodnej opinii zarówno licznie zgromadzonej publiczności jak i jury konkursowego prezentacje konkursowe były na wysokim poziomie i o bardzo zróżnicowanej tematyce. Świadczy to o istniejącej, wciąż żywej tradycji kolędowania na polskiej wsi.