Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

27 lipca 2016 r. dzieci i młodzież z filii Podrzecze i Naszacowic oraz Gminnego Ośrodka Kultury pojechały w Podegrodziu na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu.

12 czerwca 2016r. na stadionie w Naszacowicach odbył się piknik rodzinny. Stał się on doskonałą okazją do wspólnej zabawy, rekreacji sportowej i spotkań towarzyskich dla całej społeczności.

Dzieci ze szkółek ludowych i zajęć plastycznych w Podegrodziu wzięły udział w warsztatach etno dizajnerskich w Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu. Celem zajęć było zapoznanie Uczestników z tradycją, obrzędowością, rzemiosłem artystycznym, sztuką ludową wybranych regionów Małopolski oraz rozbudzenie zainteresowania dziedzictwem kulturowym rodzimego regionu jak i poszukiwanie etnograficznych inspiracji. Uczestnicy warsztatów dzięki zdobytej wiedzy etnograficznej i kulturowej oraz własnej wyobraźni twórczej stworzą etno kolorowe projekty.

W otwarciu wystawy uczestniczyli, mieszkańcy Podegrodzia, Rogów , Brzeznej,Gostwicy.

W dniach 24 – 26 czerwca 2016r.odbył się w Kazimierzu Dolnym 50 jubileuszowy Ogólnopolski Festiwal Kapel i Śpiewaków Ludowych.
Na festiwalu spotykają się najlepsi śpiewacy ludowi, instrumentaliści, kapele z całej Polski.

21 czerwca br. uroczyście zakończono działalność szkółek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu.

PRZEGLĄD  PLACÓWEK OŚWIATOWYCH

GMINY  PODEGRODZIE

27 - 28 kwiecień 2016

          W Gminnym Ośrodku Kultury w Podegrodziu zakończyło się dwudniowe święto dzieci i młodzieży, czyli Przegląd Dorobku Artystycznego Placówek Oświatowych Gminy Podegrodzie. Przez dwa minione dni GOK rozbrzmiewał muzyką i śpiewem. Na scenie prezentowały się zarówno przedszkola jak i szkoły podstawowe i gimnazja. Były więc prezentacje kabaretowe, teatralne, pantomimiczne, występy solistów, instrumentalistów itp. Podziw licznie zgromadzonej publiczności budziły zarówno dekoracje jak i stroje przygotowane przez opiekunów grup prezentujących się i rodziców.

KONKURS  PALM  W  PODEGRODZIU

zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu
oraz Parafię p/w św. Jakuba Starszego Apostoła w podegrodziu dnia  20.03.2016