Strona www-gok-podegrodzie.net wykorzystuje pliki cookies w celu zapewnienia komfortu przeglądania naszego serwisu. 

Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie przez nas cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Święta Bożego Narodzenia nadeszły. To szczególny czas, w którym każdy człowiek jest przepełniony miłością i nadzieją.

40-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu
10 listopad 2016r.

 

10 listopada 2016r. Gminny Ośrodek Kultury w Podegrodziu obchodził jubileusz 40-lecia. 

40-lecie Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu

 „przyszłość lepszą budować, a z przeszłości brać siły"

Adam Chętnik

Powyższe przesłanie polskiego etnografa mówi o potrzebie zachowania ciągłości tradycji kulturowej, o naszym obowiązku wobec przyszłych pokoleń. Tym drogowskazem już od 40 lat kierują się pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Podegrodziu.

W ramach 40 Jubileuszowych Targów Sztuki Ludowej na rynku głównym w Krakowie 28 sierpnia promowała się Gmina Podegrodzie na czele z Panią Wójt Małgorzatą Gromala. Pani wójt przedstawiła walory swojej gminy, oraz zaprosiła licznie zebranych widzów na mszę dziękczynną za kanonizację św. Ojca Stanisława Papczyńskiego, która odbędzie się 8 września w Podegrodziu.

Wakacje są dla dzieci czasem relaksu i marzeń, czasem podróży i wypraw. Wiele dzieci z gminy Podegrodzie nie może sobie pozwolić na realizację marzeń o jakichkolwiek wyprawach.

W dniu 17 sierpnia 2016 roku zorganizowana została wycieczka do Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. Głównym jej celem było zapoznanie z pracą policjantów, zwiedzenie budynku komendy i przypomnienie ważnych zasad bezpieczeństwa.

Przy bramie tłoczą się kościelnej
Zboża i wystrojone kwiaty
Bo święto Matki Boskiej Zielnej
Czyli słoneczne święto lata

W polskiej tradycji ludowej, Matka Boska, patronka dnia 15 sierpnia, czczona jest także jako patronka ziemi będącej w najbujniejszym rozkwicie, patronka ziół, kwiatów, owoców i zbóż. Dlatego właśnie nazywana bywa Zielną.

28.07.2016r. w GOK odbył się piknik dla dzieci i rodziców. Stał się on doskonałą okazją do wspólnej zabawy, rekreacji sportowej i spotkań towarzyskich dla całej społeczności.